Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 29.07.2019 09:09 (Üye) Soru : Merhaba , mükellefim deftere kayıtlı aracını 21.05.2019 tarihinde noter aracılığı ile satıyor ancak yeni haberim oldu.İnteraktif vergi dairesinden baktığımda aracın cinsinde G.T.P numarasında 87.03 combo panelvan yazılı güncel kdv oranları listesinde kdv oranı % 1 olarak görünüyor 1-Aracın faturasını bugün kessek kdv oranını % 1 den mi almalıyım ? 2-Aracın faturasını 5 .aya kesip 2. dönem geçici dahil tüm beyannamelerini düzetlmelimiyim ? Düzeltme verdiğim taktirde B formundan ne kadar ceza alır ? teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim .

Cevap : Aracın Faturasının tarihi 5.ay nasıl olacak ? Faturayı bu gün tarihi itibari ile kesip,5.ay KDV beyannamesinde düzeltme yapmanız gerekir.Hesaplanacak KDV oranı % 1 dir. B formunda ceza 1.900 olarak kesilir..
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.