Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 06.08.2019 14:57 (Üye) Soru : Merhaba, E-fatura e-defter kullanıcısıyız. E-ticaret portalı ile sanal satışımız yok. e- arşiv fatura zorunluluğu hangi hallerde geçerli zorunluluk olup olmadığı konusunda bilgi talep etmekteyim. Nette 01.09.2019 tarihi gibi bir bilgiye rastladım konu hakkında yardımlarınızı rica eder iyi çalışmalar dilerim.

Cevap : Değerli Meslektaşımız merhaba; GİB tarafından hazırlanan taslak henüz yürürlüğe girmedi. Taslağa göre ; elektronik defter ve elektronik fatura uygulamalarına dahil olma zorunluluğu bulunan mükellefler, en geç 1/9/2019 tarihine kadar başvurularını ve fiili geçiş hazırlıklarını tamamlayarak e-Arşiv Fatura uygulamasına geçmek ve bu tarihten itibaren düzenleyecekleri faturaları, Bu Tebliğin 14 üncü maddesinde belirtilen istisnai durumlar haricinde e-Fatura veya e-Arşiv Fatura olarak düzenlemeleri zorunludur. ibaresi mevcuttur iyi çalışmalar dileriz
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.