Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 09.08.2019 10:57 (Üye) Soru : DAHA ÖNCE SORDUĞUM SORUDA 2008 ÖNCESİ ÖLEN BABASINDAN VE YENİ ÖLEN KOCASINDAN AYNI ANDA MAAŞ ALABİLİR DEMİŞTİNİZ.(BABASI BAGKUR,KOCASI SSK).BUNUNLA İLGİLİ EMSAL KARAR VARSA ELİNİZDE GÖNDERME ŞANSINIZ OLURMU ACABA?

Cevap : Ölen eşten dul, ölen babadan yetim aylığı almak için iki temel şart bulunuyor. Bunlardan ilki 1 Ekim 2008 tarihinden önce dul veya yetim maaşı bağlanmış olması. İkinci şart ise bağlanacak dul maaşı ile yetim maaşının statüsünün farklı olması. Bunun için bağlı bulunduğunuz SGK na başvurmanız yeterlidir. BKNZ..... Ölüm sigortasından sağlanan haklar ve yararlanma Şartları (5510 Sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu) Madde 32 - Ölüm sigortasından sağlanan haklar
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.