Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 22.08.2019 13:29 (Üye) Soru : Sn yetkilı bilindiği üzere istanbulda kayıtlı olmayan suriyeli vatandaşlar 20/08/2019 tarihine kadar kayıtlı oldukları illere gönderildiler.Ancak mükelleflerimizin arasında bu şekilde bizede haber vermeden giden yada gönderilen mükelleflerimiz var.bu mükelleflerimizin en son 2019/temmuz ayına ait kdv beyannamelerini verdik ancak ağustos ayı için ne bir evrak alabilicez nede mükelleflerin kendilerini ulaşabilmekteyiz.Mesleki açıdan sözleşmemizde halen devam etmekte.meslek mensubu olarak zor durumda kalmamak adına bu mükelleflerin defterleri sözleşmeleri kısaca akibetleri ne olucak? sözleşme iptali ?beyanname vermeme ? - dosya teslimatı ? nasıl bir yol izlememiz lazım acil bir şekilde ayrıntılı cevap yazmanızı bekliyoruz iyi çalışmalar

Cevap : Giden veya gönderilen müşteriniz için Müşterinizin bağlı olduğu VD bilgi vererek mesleki sözleşmenizi fesih etmeniz gerekir.Henüz gitmeyenler için işlemlerini yapmaya devam etmeniz gerekir.Diğer taraftan Bahsettiğiniz kişilerin İstanbul dan ayrılmalarını süresi 31/10/2019 a valilikçe ertelenmiştir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.