Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 23.08.2019 15:14 (Üye) Soru : iyi günler 30/06/2019 Tarihine kadar başka bir meslektaşımız tarafından muhasebe işlemleri takip edilen Gıda alım satımı yapan Market işletmesinin muhasebe işlemlerini 01/07/2019 tarihinden itibaren devir aldım Bundan önceki meslaktaşım (7A) Hesap planını kullanmış Biz 01/07/2019 tarihinden itibaren (7B) hesap planını kullanmak istiyoruz. yılın yarısından sonra (7B) hesap planına geçmek veya birlikte kullanmakta herhangi bir sakınca veya engel varmıdır. yardımlarınız için şimdiden teşekkürler iyi çalışmalar

Cevap : Dönem başında 7/A Seçeneği kullanılmaya başlandığı için yıl içinde 7/B seçeneğine geçilemez. Yeni yılda şartları taşıması halinde 7/B seçeneği kullanılabilir.İki seçenek aynı dönemde kullanılamaz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.