Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 02.10.2019 12:37 (Üye) Soru : Merhaba, E-SMM serbest meslek erbabı için zorunlu hale geldi mi? Eğer zorunlu ise meslek makbuzlarını Ağustos ayından itibaren E-SMM Makbuzu olarak mı kesmem gerekiyor... Aşağıdaki metinde taslak tebliği olarak ele alınmış ama bununla ilgili herhangi bir tebliğ mevcut değil. (Ancak, 10.08.2018 tarihinde 487 Sıra No’lu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği’nde değişiklik yapılmasına dair taslak tebliğ yayınlandı. Yayınlanan taslak tebliğe göre; 1.7.2019 tarihi itibari ile serbest meslek erbaplarının e-Serbest Meslek Makbuzu uygulamasına dahil olmaları ve bu tarihlerden itibaren serbest meslek makbuzu belgelerini e-Serbest Meslek Makbuzu olarak düzenlemeleri zorunludur.)

Cevap : Değerli stajyerimiz merhaba; e-smm uygulaması şuan için ihtiyari bir uygulama olup konu hakkında taslak çalışması mevcuttur. Taslak yürürlüğe girerse süreç farklı olacaktır iyi çalışmalar dileriz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.