Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 06.09.2019 16:55 (Üye) Soru : Merhabalar. Yurt dışında bulunan para,altın,döviz,menkul kıymet ve diğer sermeye piyasası araçlarının Türkiye ye getirilmesi hakkında , Şahsımıza ait olan yurt dışındaki altını varlık barışı kanunun dan yararlanarak getirmek istiyoruz . Ancak uygulama prosedüründe ciddi sıkıntılar var . Yurt dışından ilgili altını yurda nasıl getirmeliyiz . Getirdiğimiz altını yurt içinde TL ye çevirme yükümlülüğümüz var mı dır? Veya bu altını bankada altın hesabı ve banka kasa hesabımızda tutabilir miyiz? Altının yurt da girişinde sıkıntı yaşamamak için ne yapmalıyız .

Cevap : Konu ile ilgili olarak yayımlanmış olan Genel Tebliği inceleyiniz. 02 Ağustos 2019 tarihli ve 30850 Sayılı Resmi Gazete "Bazı Varlıkların Ekonomiye Kazandırılması Hakkında Genel Tebliğ (Seri No: 1)
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.