Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 16.09.2019 10:46 (Üye) Soru : Sayın yetkili, Soracağım konu Devlet Okulu nun Anasınıfı kısmı için velilerden toplanan yıllık bir bedel hakkında okul idaresi dedi ki; Dışarıdan taşeron firmadan personel temin ediyoruz (Yardımcı öğretmen statüsünde) dolayısıyla biz taşeron firmaya bu kişinin sigorta maliyeti, ek maliyeti yemek vb, artı kdv ile bize fatura ediliyor ve ödüyoruz fakat bu durumu velilere açıklamakta sıkıntı yaşıyoruz. Bizim okul olarak kendi bünyemizde bu kişiyi sigorta edip SGK lı çalıştırma şansımız var mıdır? (Bu kamu kurumu olması sebebiyle mümkün olmaz diye biliyorum ama Okul Aile Birliği gibi bir yapılanma ile böyle birşey sağlanabiliyor mu veya bunun daha ekonomik başka bir yolu var mı?) Bu Husus hakkında aydınlatmanızı rica ediyor, iyi çalışmalar diliyorum. Saygılarımla

Cevap : Bağlı bulunduğunuz ilçe milli eğitim müdürlüğünden ücretli öğretmen talebinde bulunabilirsiniz. Bu kişilerin de sosyal güvenliği yine devlet tarafından karşılanmaktadır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.