Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 16.09.2019 10:10 (Üye) Soru : 2016 yılında bir yk üyesine 8.000 tl net huzur hakkı kararı verildi ve Eylül 2018 e kadar aylık 8.000 tl huzur hakkı ödendi ancak mali durumun bozulması sonrası herkesin g.kurul yapmadan onayıyla huzur hakkı 3.500 tl ye düşürülmüş ve Eylül 18 den beri 3.500 tl olarak ödenmektedir(masraftan kaçınmak için g.kurul yapılmadı) Şimdi 2018 olağan g.kurulda nasıl bir ifade yazılmalı toplantı tutanağına geçmişe dönük huzur hakkı rakamı değişikliği için? örnek olarak bir metin yazma imakanınız var mıdır? Örneğin aşağıdaki metin olabilir mi? "Yönetim kurulu üyemiz Ayşe nin aylık net 8.000 tl olan huzur hakkının Eylül 2018 döneminden itibaren aylık net 3.500 TL olarak değiştirilmesine oy birliği ile karar verilmiştir. " Geçmişe dönük huzur hakkı tutarı değiştirilebilir mi? Teşekkürler

Cevap : Huzur hakkı genel kurulca belirlenir ve buna istinaden ödemeler yapılır, bu genel kurulda aynen ifade edildiği gibi ekonomik nedenler le yk üyelerininde muvafakatı ile ...... tarihinden sonra ... tl yerine ................ TL ödenmesi husus onaylanmıştır gibi bir ifade ile olabileceği değerlendirilmektedir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.