Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 24.09.2019 09:30 (Üye) Soru : Merhabalar Bir ltd şirketinde %30 ortaklağım mevcuttur, ancak hiçbir imza yetkim bulunmamakta ve müdürler kurulunda da bulunmamaktayım. Bu şirketin müşavirlik hizmetinide ben yürütmekteyim bağımsız olarak, kendi muhasebe bürom faaldir. Bu şirkete sermaye artırımı yapıyoruz tespit raporu düzenledim. Fakat ticaret odası şirket ortağı olduğum için rapor düzenleyemeyeceğimi bildirerek, bu konuyla alakalı bir mevzuat varmıdır diye bir soru yöneltti. Bana bu konuda nasıl yardımcı olabilirsiniz ?

Cevap : Bu konudaki tek düzenleme mesleki kanun düzenlemesi ve bu kanunda bu yönde bir yasaklamanın mevcut olmadığını düşünmekteyim, şirketi temsile yetkili olmadığından bu raporu düzenleyebileceğini değerlendirmekteyim
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.