Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 30.09.2019 13:47 (Üye) Soru : İKİ PERSONEL 10 GÜN EVVEL KAVGA EDİP İŞYERİNİ TERKEDİYOR.PERSONELLERE İHTAR ÇEKİLMİYOR. BU GÜN NOTERDEN İHTAR ÇEKİLİRSE ÇIKIŞ TARİHİNİ HANGİ TARİH BAZ ALMALIYIZ ? GELMEDİKLERİ GÜNLERİN PARASINI ÖDEMEK ZORUNDA MIYIZ ? ÇIKIŞ KODU OLARAK İYİ NİYET VE AHLAK KURALLARINA UYULMAMASI SEBEBİYLE HAKLI FESİH YAPMAMIZ DOĞRU OLUR MU?

Cevap : Kişilere ihtar gönderip ya da irtbat kurulup feshin yazılı gerekçesini alınız. Geriye doğru 10 güne kadar çıkış yapabilirsiniz. Önceki tarihlerde fiili çalışma yok diyorsanız birden fazla eksik gün nedeni seçerek işe gelmeme devamsızlık seçilebilir. İhtardan sonra 25/II .... d) İşçinin işverene yahut onun ailesi üyelerinden birine yahut işverenin başka işçisine sataşması, işyerine sarhoş yahut uyuşturucu madde almış olarak gelmesi ya da işyerinde bu maddeleri kullanması. seçilebilir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.