Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 02.10.2019 11:03 (Üye) Soru : SAYIN DANIŞMAN MERHABA, İNTERNET ÜZERİNDEN SATIŞ YAPAN LİMİTED ŞİRKET MÜKELLEFİMİN YIL SONU CİROSU 100.000,00 TL DEN DÜŞÜKTÜR. İNTERNET ÜZERİNDEN SATIŞ YAPTIĞINDAN DOLAYI E FATURA VE E ARŞİV E GEÇMEK ZORUNDA MIDIR? CEVABINIZ İÇİN TEŞEKKUR EDERİM.

Cevap : Değerli Meslektaşımız merhaba; e-arşiv fatura zorunluluğu kapsamında kalan mükellefler; yürürlükteki mevzuat çerçevesinde; "İnternet üzerinden mal ve hizmet satışı yapan ve 2014 yılı gelir tablosu brüt satış hasılatı tutarı 5 milyon lira ve üzerinde olan mükellefler, en geç 1/1/2016 tarihine kadar e-Arşiv Uygulamasına geçmek zorundadır. Kapsama giren mükelleflerin belirlenen tarihten önce efatura ve e-arşiv başvurularını ve fiili geçiş hazırlıklarını tamamlamaları gerekmektedir." ifadesi mevcuttur. iyi çalışmalar dilerim
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.