Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 04.10.2019 11:02 (Üye) Soru : SELAMLAR İYİ ÇALIŞMALAR 03.10.2019 TARİH VE SAAT 16:25 DEKİ BES İLE İLGİLİ CEVAP YANLIŞTIR. DOĞRUSU ÇALIŞAN SAYISI İLK KEZ 5 VE ÜZERİNE ÇIKMIŞ İSE EN GEÇ BU AYI TAKİP EDEN TAKVİM YILININ İLK ÜCRET ÖDEMESİNDE BES KESİNTİSİ YAPILIR.KAYNAK HAZİNE VE MALİYA BAKANLIĞI SİGORTACILIK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ NÜN 16.01.2019/2 TARİHLİ DUYURUSU

Cevap : Otomatik Katılım BES hakkkında verilen cevap doğrudur. EMEKLİLİK GÖZETİM MERKEZİ nin uygulamaya ilişkin açıklaması : (*) Çalışan sayısının belirlenmesinde, birden fazla işyeri olan işverenler için bütün işyerlerindeki çalışanların toplamı göz önünde bulundurulmaktadır. Ayrıca, yine çalışan sayısının tespitinde, giriş takvimi kapsamında çalışanın plana dahil edilmesi gereken son tarihten önce Sosyal Güvenlik Kurumuna iletilmesi gereken en son aylık prim ve hizmet belgesinde veya işyeri bildirgesinde yer alan çalışan sayısı dikkate alınacaktır. Bu veri 10/2019 itibariyle EGM nin sayfasında bulunmaktadır. Bahsetmiş olduğunuz duyuru Hazine ve Maliye Bakanlığı 2019/3 ila yenilenmiştir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.