Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 09.10.2019 12:17 (Üye) Soru : Sayın yetkili Sermaye arttırımı yapılacak olan bir firmanın;Daha önceki sermaye ödemeleri 15 Yıl dan önce yapılmış olup bu ödemelerin belge ve kayıtlarına ulaşılamamaktadır.Şu an bu firmaya sermaye arttırımı yapmak istiyoruz ancak hazırlamamız gereken mali müşavirlik raporunda;eski sermayenin ödendiğine ilişkin belgelerin kayıt bilgilerine ulaşamadığımız için mali müşavir raporunda sermaye ödendiğine dair bilgi kısmında ne yazmalıyım.Konuyla alakalı İstanbul Ticaret odasını aradığımızda Bağlı Bulunduğunuz Mali Müşavirler odasından bilgi alınması gerektiği söylediler. Dönüşünüzü rica ederim.

Cevap : bu konuda sürekli olarak aynı sorun yaşanmasına rağmen son kayıtlara dayanılarak yapılacak tespitin ve bu çerçevede yazılacak raporlar ile işlemlerin sonuçlandığı bilinmektedir. geçmiş dönem bilgisi olmadan bu bilgilere yer verilme imkanı olmadığından sizin yapacağınız tespit ve raporun sonucundan mesuliyetiniz var, bu kapsamda sicil müdürlüğü kayıtlara bakmayacak olup sizin tespitiniz ile işlemlerinizi sonuçlandıracaktır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.