Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 10.10.2019 12:43 (Üye) Soru : Bir mükellefim yatırım teşvik belgesi var 2014 de alınmış 2017 yılında kapatılmış teşvik belgesi 2014 aralık ayında düznelenmiş birinci bölgede yapılan bir yatırım olduğundan sgk işveren desteğinden yararlanamamktadır. ama daha sonra bildiğiniz gibi teşvik sistemi değişti ve 1. ve 2. bölgeyede yatırım teşviklerinde sgk teşviği getirildi sgk teşviğinden geriye doğru yararlanabilirmiyiz yararlanabilirsek yapılması gerekenler nelerdir saygılarımla

Cevap : Teşviklerden geriye doğru yararlanmanın usül ve şartları bulunmaktadır. Yararlanabileceği halde yararlanılmayan aya/döneme ilişkin geriye yönelik prim teşvikinden yararlanma talebinin, ? Yararlanılmış olan sigorta prim teşvik, destek ve indirimin başka bir teşvikle değiştirilmesine ilişkin talebin, Geriye yönelik teşvikten yararlanılmak istenen ayı/dönemi takip eden altı ay içinde internet ortamında veya işyerinin bağlı bulunduğu SGK Ünitesine kağıt ortamında yapılması gerekmektedir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.