Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 10.10.2019 12:53 (Üye) Soru : Sayın İlgili, İflas kararı verilmiş, faaliyet yasağı olan şirkette SGK LI BÜRO ELEMANI ÇALIŞTIRABİLİR MİYİZ. ŞİRKETİN BÜYÜK VE KAPSAMLI OLMASI SEBEBİYLE, MECBUREN 3 KİŞİ EN AZ OFİSTE ÇALIŞMAK ZORUNDA BU DURUM DA FAALİYET YASAĞI OLMASI SEBEBİYLE BU ÇALIŞANLARIN SGK DURUMU NE OLACAK. ŞİRKET ŞUAN İFLAS İDARE MEMURLARI TARAFINDAN YÖNETİLMEKTE.

Cevap : İflas idaresinin görevi, tetkik merciinin birinci alacaklılar toplantısında gösterdiğivadaylar arasında atama yapması ile başlar ve iflas masasındaki malların paraya çevrilmesi,karşılanamayan alacaklar için borç ödemeden aciz belgesi düzenlenmesi ve tasfiyenin kapanma talebi üzerine nihai raporun verilmesiyle sona ermektedir. Faaliyet yasağı bulunan ve de iflas idare memurları tarafından yönetilen bir işyerinde yeni işçi çalıştırılması ancak iflas idare memurunun izni ile olur.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.