Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 10.10.2019 12:19 (Üye) Soru : Merhabalar, Aynı soruyu daha önce sormuştum fakat bana gönderilen maili bulamıyorum. Bu nedenle sorumu tekrar yöneltiyorum, çünkü ticaret odası benden bunu istiyor Soru: Ben mali müşavir olarak büro işletmekteyim, aynı zaman da bir limited şirketin %30 ortağıyım şirkette hiçbir imza yetkim bulunmamaktadır. Şirkette sermaye artırımı yaptık ve ben mali müşavir olarak sermaye tespit aporu hazırladım, ticaret odası buna itiraz etti ortağı olduğunuz şirkete rapor yazamazsınız diye aynı zamanda şirketin beyannameleri tarafımdan onaylanmaktadır. teşekkürler

Cevap : Vergi beyannamelerinin imzalanması vergi ve meslek mevzuatına göre yapılmaktadır. Bir sakınca yoktur. Ticaret sicili uygulaması konusunda vergi bölümü olarak bilgi sahibi değiliz.Sorunuzun bu bölümünü “Türk Ticaret Kanunu Mevzuatı Danışmanı “ kutusunu işaretleyerek yeniden gönderiniz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.