Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 11.10.2019 09:39 (Üye) Soru : Aynı soruyu daha önce sormuştum fakat bana gönderilen maili bulamıyorum. Ticaret odası benden bu maili istediği için sorumu tekrar yöneltiyorum. Soru: Ben mali müşavir olarak büro işletmekteyim, aynı zaman da bir limited şirketin %30 ortağı olup şirkette imza yetkim bulunmamaktadır. Bu şirkette sermaye artırımı için başvuru yaptık ve ben şirketin mali müşaviri olarak sermaye tespit raporu hazırladım aynı zaman da şirktn beyannameleri tarafımdan onaylanmaktadır. Ticaret odası tescil incelemesinde ortağı olduğunuz şirkette rapor yazamazsınız dedi ancak bunu bir delile dayandıramadı sizden görüş aldığımı bildirerek mali müşavir çalışma esasları tebliğini ve ilgili maddelerini ilettim. Sizce bu durumda mali müşavir olarak sadece ortağı olduğum bir şirketin sermaye tespit raporunu yazmamda sakınca yada engel varmıdır? Teşekkürler,

Cevap : İTO nun talep ettiği görüşü bizim bu yoldan (e mail ile sorulara verdiğimiz cevap değil)vereceğimiz cevap değil İSMMMO dan alınacak yazılı görüşü isterler, geçmişte bu yönde yazılı görüş olduğu bilinmektedir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.