Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 15.10.2019 11:26 (Üye) Soru : MERHABA SAYIN YETKİLİ, AVUKATLARDA %8 KDV ORANINA GEÇİŞ HANGİ TARİH İTİBARİYLE HANGİ HİZMETLERDE UYGULANACAKTIR ?

Cevap : 2 Ekim 2019 Tarih ve 30906 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 1594 Sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile 02/10/2019 Tarihinden itibaren aşağıda belirtilen bazı Avukatlık hizmetleri için KDV oranı % 8 olarak uygulanacaktır. 1-Aile Mahkemelerinde verilen Avukatlık hizmeti, 2-Tüketici Mahkemelerinde verilen Avukatlık hizmeti, 3- Çocuk Mahkemelerinde verilen Avukatlık hizmeti, 4-Veraset Davaları ve işleri, 5-İş uyuşmazlıklarında dava şartı olarak arabuluculuk ile bunlara bağlı ilamlı icra takipleri kapsamında verilen Avukatlık hizmetleri. Yukarıda belirtilen Avukatlık Hizmetleri dışında kalanlar faaliyetler için KDV oranı % 18 olarak uygulanmaya devam edilecektir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.