Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 18.10.2019 11:18 (Üye) Soru : Merhaba, A.Ş. firmamızda sermaye artırımı yapacağız. İTO'ya teslim ettiğimiz evraklar arasında "sermayenin ödendiğinin tespitine ait rapor" yer alıyor. Normalde rapor eklerine bir önceki sermaye artırımının yevmiye kayıt çıktısı ve banka ödeme dekontlarını ekliyorduk. Firmanın bir önceki sermaye artırımı 2005 yılında yapılmış olup, yevmiye defteri ve banka ödeme dekontlarına ulaşılamamaktadır. İTO'yla görüştüm, rapor ekine bu bilgileri eklemezsek tescilden döner mi diye sorduk, ismmmo'ya danışmamız gerektiğini belirttiler. Konu hakkında bilgi ve yardımlarınızı rica ederiz. Teşekkürler, iyi günler.

Cevap : Üstad rapor eldeki verilere uygun ve istenilen sonucun yer alması şeklinde düzenlenmesi halinde sorun yaşanmayacaktır, son kayıtlar dikkate alınarak eski sermayenin ödenmiş olduğu ve özvarlıkların içinde korunuyor olduğunun tespiti belirtilmiş olmalı.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.