Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 17.10.2019 17:09 (Üye) Soru : Merhabalar , kdv 2 (sorumlu sıfatı ile verilen ) kurumumuza kesilen bir faturanın tevkifatlı olup olmadığı ile ilgili emin olamadık , fatıranın içeriği konuşmacı hizmet bedeli % 18 olarak kesilmiş karşı tarafa düzeltmesi için geri göndereceğim fakat 117 nolu seri nolu tebliğde net bir ifade bulamadığımdan size sormak istedim yoruma açık bir durum mu acaba ne yapmalıyım ? Faturayı bu şekilde kabul edersem her hangi bir sorumluluğumuz olacak mı ? Ayrıca 117 nolu tebliğde olmayıp bdp programında olan organizasyon hizmetleri de durumu karıştırıyor ne yapmalıyız ,

Cevap : faturada tevkifat olup olmadığını faturada belirtilir.Tevkifat yoksa normal bir alımdır.Tevkifata tabi bir işlem olması halinde satıcı tevkifat yapmaz ise sizin sorumluluğunuz olmaz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.