Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 22.10.2019 10:31 (Üye) Soru : Merhaba 3 aydır şirketimizde çalışan elemanımınız Hiç haber vermeden üst üste üç gün işe gelmedi Noterden iş sözleşmesi feshi ihbarnamesi gönderdik(TUTANAK TUTTUK) Noter adresinde tebligat belgede iade Muhtara teslim edilmiş Noter Tekrar mavi zarf ile tebliG edelim demiş bu arada 15 gün süre geçti Çalışandan hiç bir haber yok Tekrar mavi zarf tebligat yapmadan işten çıkışını verebilirmiyiz birde çıkış kodu olarak ne yazmamız gerekli Saygılar

Cevap : Bu işçinin ihbar öneli 2 hafta olup bu sürede dolduğunu anlamaktayım. Bildirimin yazılı olarak yapılması, Fesih sebebinin açık ve kesin bir şekilde belirtilmesi, İşçinin yeterliliği ve davranışları sebebiyle yapılan fesihlerde işçinin savunmasının alınması gereklidir. Tebliği almayan işçinin 25/II işe gelmeme maddesinin belirtilerek geriye doğru çıkışı yapılmalıdır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.