Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 22.10.2019 12:07 (Üye) Soru : 7143 Sayılı kanun Matrah ve kdv Arttırımın yararlandık son taksitimizi kanunda yazan tarihe göre 31.08.2019 da ödememiz gerekiyordu biz ise 02.10.2019 tarihinde yapılandırmamızı ihlal ederek ödedik. Arttırım ile ilgili Hiç bir borcumuz kalmamıştır. Dosya ihlal olduğundan dolayı bu kanun getirmiş olduğu faydalardan yararlanamamaktayız. Sizden ricamız mükellefimizin mağdur olmaması için, gelir idaresi başkanlığı ile görüşerek. 7143 sayılı matrah arttırımı ihlal olmuş ama bütün borçlarını ödemiş olan mükelleflerimizin kanunun getirmiş olduğu faydalardan tekrardan faydalanmasını talep etmemizdir.

Cevap : Bahsettiğiniz Konunun çözümü için Kanun değişikliği yapılması gerekir.Bu konu aylar öncesi Maliye Bakanlığına iletildi.Ancak şu ana kadar bir gelişme olmadı Mükellefleri ilgilendiren bu tür uygulamalar için Ticaret, Sanayi odaları ve Tobb ne yazık ki duyarsız davranmakta çaba sarf etmemektedir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.