Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 23.10.2019 09:12 (Üye) Soru : Merhaba, Bir limited şirketimizi anonim şirkete dönüştürerek geçici ilmühaber çıkarmak istiyoruz. Bunun için ticaret bakanlığından izin almamıza gerek var mı, Mersisten işlem yaparken nama yazılı kısmını mı seçmemiz gerekiyor ve sermaye maddesi nasıl olmalı? Yardımcı olursanız memnun oluruz. Saygılarımızla

Cevap : Tür değişikliği elbette yapılabilir, bu işlemler izne tabi değil, ancak yeni aş nin izne tabi olan şirket faaliyeti yapması halinde gerekli izinlerin alınması gerekir, yeni türün esas mukavelesi olduğu gibi mersis üzerinden hazırlanmalı ve sermaye de paylar nama yazılarak işlem yapılabilir dönüşüm tescilinden sonra paylar için ilmühaberler düzenlenip ilgili ortaklara teslim edilebilir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.