Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 01.11.2019 12:03 (Üye) Soru : Merhaba, Eğitim firmamızda kimya öğretmeni olarak 30 gün gösterdiğimiz personelimize aynı zamanda yemekhane bölümümüz içinde gerekli sertifikası olduğu içinde günde 1 saatte de gıda denetçisi olarak görev vermek istiyoruz. Sorularımız.2 farklı bordro çıkar mı.İşe girişi önceden olduğu için problem olurmu 3ek verdiğim ücreti nasıl göstermem gerekmektedir.

Cevap : Bu kişi fiilen öğretmen olarak istihdam ediliyor ise aynı bordroda birde denetçi olarak görevli gösterilememektedir. İş sözleşmesine yapmış olduğu hizmetler yazılarak öğretmen ve konusunda denetçi ücret toplam olarak hesaplanıp APHB de bildirilebilir. Ancak öğretmenimizin MEB onaylı çalışma yönergesinde bu denetçiliğe de izin verilmiş olması gerekmektedir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.