Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 01.11.2019 11:57 (Üye) Soru : merhabalar yabancılar için çalışma izni sistemi üzerinden başvuru yaptığımızda çalışma izni sonuçlanmadığı durumlarda herhangi bir denetim esnasında ceza kesilirmi yani kişi için çalışma izin başvurusu yaptık ama henüz sonuçlanmadı ama kişiyide bu arada çalıştırıyoruz ve denetime girdik elimizde kişinin çalışma izni başvurusu var bu durumda ne olur ceza kesilirmi . acil cevaplarsanız sevinirim iyi çalışmalar.

Cevap : Çalışma izni olmayan işçi için uygulanacak ipc yasada belirtilmiştir. Ancak Çalışma Bakanlığı Uluslararası işgücü müdürlüğü yapmış olduğu eğitimlerde başvuru zorunlu ve düzensiz göçe tabi olanların ikamet izni olanlarının çalışma izni başvurusu hemen sonuçlandığından başvurunun işe giriş için yeterli olacağını belirtmişlerdir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.