Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 13.11.2019 11:37 (Üye) Soru : Merhaba, ikinci kez soruyorum biraz önce tam anlatamadım galiba. Şirketimiz KYK yurdu yemekhanesini işletmektedir. Yurt Yönetimi öğrencilere verilen yemekler için faturayı "muhtelif müşteriler" adına vergi numarası yazmadan kesilmesini istemektedir. Fakat faturanın ödemesini KYK yapmaktadır. Bu uygulama VUK açısından sakıncası var mı? Birde "Bs" bildirimi yapacak mıyız? Yapacak isek faturayı muhtelif müşteriler adına kestiğimizden dolayı vergi numarası kısmına ne yazacağız? Cevabınız için teşekkürler.

Cevap : Daha öncede cevap verdiğimiz gibi fatura kyk hesap numarası yazılarak YEMEK BEDELİ cümlesi yazılır söz konusu fatura Bs formuna dahil edilir. Muhtelif müşteriler diye fatura düzenlenmez.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.