Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 15.11.2019 11:25 (Üye) Soru : Merhaba, 2018 yılında internet satışı bulunan ve ilgili yıl brüt satış hasılatı 5 milyon TL’yi geçen mükellefler en geç 01.01.2020 tarihinde e-Arşiv Fatura Uygulamasına geçiş yapmak zorundadırlar buradaki 5 milyon sınırı internet + brüt satış hasılatının yani ikisinin bir arada mı olması gerekiyor ve bağlacı geçtiği için ben ikisinin bir arada olması gerektiğini anlıyorum doğrumudur . Yoksa hayır sadece brüt satış hasılatı 5 milyon ve üstü olanlar geçmeç zorundamıdır internet satışı olmasa bile ?

Cevap : Konu hakkında Odamızca eğitim çalışmaları yapılmakta olup bu çalışmalarda devam etmektedir, ayrıca web sayfasında bilgilendirmelerede yer verildiği görülmekte olup ayrıca sorunun ilgili mali başlıklardan sorulması halinde bilgi paylaşımı yapılacaktır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.