Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 22.11.2019 12:40 (Üye) Soru : Merhabalar Odanızın xxxxx Sicil numaralı üyesiyim. Bazı mükkeleflerimzin fiili olarak ticareti devam etmemektedir. Boş beyan vermekteyiz. Bizdeki mevcut iletişim bilgilerinden iletişim kuramamaktayız, ulaşamamaktayız.Bu mükelleflerimiz için işlem yapmak istemiyoruz, işlemleri yürütmez isek,Bizim açımızdan yaptırımı,sorumluluğu ne olur, nasıl bir yol izlemeliyiz.

Cevap : Müşterinizin bilinen adresine yaptığınız hizmet sözleşmesini tek taraflı FESİH ettiğinizi noter veya iadeli taahhütlü yazı ile bilgi verdik den sonra İşlerini yapmayabilirsiniz.İhtar tebliğ edilmez ise tebliğ edilemeyen yazıyı saklayarak işlemleri sonlandırırsınız. Ayrıca müşterinin VD de işlemleri tarafınızca yapılmayacağı bilgisini veriniz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.