Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 26.11.2019 13:12 (Üye) Soru : 1-Sorum Vergi İndirim Raporu alan personelim var. %78 Rapor derecesi. SGK Emeklilik Başvurus yapacak Vergi İndirim Raporlu Erken Emeklilik Bu Şekilde olduğunda İşten Çıkış Kodu 08-Emeklilik (yaşlılık) veya toptan ödeme nedeniylemi yoksa 09-Malulen emeklilik nedeniyle Malülen Emeklilik Değil Çünkü personel Emeklilik hakkında sonra çalışabiliyormuş bu Emeklilik Tipinde Vergi İndirim Raporu İle Ereken Emeklilik. 2-Sorum İndirim Yazısı Firmama 18/11/2019 Tarihinde yapılmasına rağmen İşçinin Başvuru Tarisi 27/05/2019 Olduğundan O tarihten itibaren %78 2.Derece İndirim Bu durumda Düzeltme yapma halinde Stopaj İadesi olmakta bu şekilde yapmadan Kasım Ayında Şirkete Tebliğinden dolayı Kasım Ayında Başlatmam uygun olabilirmi.

Cevap : Rapor engelli raporu ve onay vergi indirimine tabi ise çıkış kodu 08 işlem başvuru ve indirim hakkının kazanıldığı tarih ile başlayacaktır
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.