Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 27.11.2019 09:14 (Üye) Soru : iyi günler.. İTO. tarafından resen kapatılan bir firma ama vergi dairesinde firma açık bu firma ile olan muhasebeci mükellef sözleşmesinden doğan ücret alacağımız hakkında bilgi alabilir miyim. firmadan 2008 den 2019 a kadar yüklü bir muhasebe ücreti alacağımız vardır. Olay mahkemeye taşındı ve mahkeme bilirkişi atadı ve bilirkişi;firma resen kapatıldığı için mali müşavir firmadan olan alacağının sadece %40 ını alabilir diye beyan etti. Bunun doğruluğu nedir neden ücretin tamamını alamıyoruz sadece %40 ını alabiliyoruz. Acil cevap verebilirseniz çok sevinirim. saygılarımla...

Cevap : Bahsi geçen konu hakkındaki sorunuz TTK ve alt mevzuatı çerçevesinde değerlendirilecek hususun olmadığı, tekin edilmiş bir firmanın tüzel kişiliğinin ortadan kalkmış olduğu belirlenmiştir. sorunuzun web sayfamızdaki ilgili başlıktan sormanız halinde uzmanlarımızca değerlendirmenin yapılabileceği düşünülmektedir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.