Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 27.11.2019 11:42 (Üye) Soru : Personelim Vergi İndirim belgesi alarak Emeklilik başvurusu yaptı. Tekrar Yanımızda Emekli Statüsünde çalışacak İşe Giriş yapıyorum. Giriş Bildirgesinde SGDP seçtim. Özürlük Kodu EVET HAYIR seçiminde nasıl yapmam lazım. Personelin 31/05/2019 Aldığı Tarafıma 18/11/2019 tebliğ edilen Engelli Raporu Var. Emekli olsada bu rapor geçerli olması gerekir bu durumda giriş evet yazıp giriş yapabilirmiyim. Daha sonra bu giriş Bildirgesi ve Evrakları İşkura işveren olarak benmi bildiricem Özürlü Personel Kontenjanı için , Bu Personel ile ilgili olarak Her hangi bir teşvik Varmı yoksa direkt sGDP primleri aynı şekilde ödenecekmidir. Bilgileriniz için teşekkürler.

Cevap : özürlü-engelli raporuyla emekli olanlar ise normal emeklilerden sayılırlar ve emekli olduktan sonra hem emekli aylığını alıp hem de bir işyerinde çalışmak hakkına sahiptir SGDP girişleri yapılmalıdır. emekli özürlüler de engelli kontenjanından sayılır. emekli özürlüler için işverenlerine teşvik ödenmez…
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.