Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 29.11.2019 13:03 (Üye) Soru : Merhaba. Ankara'daki ofisinde Ocak 2019'a kadar 1 işçi istihdam eden avukat Ocak 2019'dan itibaren Ankara'daki ofisini kapatarak İstanbul'da faaliyetlerini yürütmeye başlamıştır. İstanbul'da faaliyetlerine başlamasının ardından ise herhangi bir işçi çalıştırmamaktadır. Ancak sistemde sgk işyeri sicil numarası Ankara adresli olarak kayıtlı görünmektedir. Bu durumda işyeri sicil numarasının kapatılması mı gerekmektedir? Yapılması gereken işlemler hakkında bilgi verebilir misiniz? Teşekkürler.

Cevap : İşyerinin SGK dosyasına işe ara verme bildirimi son işç çıkışından itibaren 15 gün içinde internet ortamında bildirilmelidir. SGK Sisteme girdikten sonra ki E-bildirge ana ekranda ” Sigortalı çalışmaya ara verme/Başlama giriş ve Güncelleme ” menüsüne girmeniz gerekmektedir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.