Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 04.12.2019 09:05 (Üye) Soru : https://www.ismmmo.org.tr/Mevzuat/Ticari-Defterler-Ve-Tasdik-Zamanlari-Hakkinda-Duyuru--12927 yazıda "Bu defterlerin dışında kalan defteri kebir ve yönetim kurulu karar defteri her dönem için yeniden temin edilerek açılış tasdikinin yapılması gerekir." ifadesi geçmektedir. TİCARİ DEFTERLERE İLİŞKİN TEBLİĞ 19 Aralık 2012 ÇARŞAMBA Resmi Gazete Sayı : 28502 16.maddesine göre bu ifade doğru değildir. Benim bir yanlış anlamam yoksa konuyu netleştirebilir misiniz.?

Cevap : ilginize teşekkür ederiz, bilgi notunuz ilgili arkadaşımıza ulaştırılmıştır, Diğer taftan tebliğin 16.maddesinde bahsi geçen defterlerde yeterli sayfaların olması halinde yılın ilk ayı içinde tasdik yapılarak kullanılabilir olacağı acıkça belirtilmiş olup bu şekilde yapılması gerekmektedir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.