Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 09.12.2019 09:23 (Üye) Soru : Merhabalar. Şirket Tür değişikliği ile alaklı şahıstan şirkete dönüştürmek istediğimiz bir firmamız var. Tür değişikliği raporunun sonuç bölümünde 2. nolu maddede yer alan şirketin sermayesinin %100 oranında korunduğu ibaresi yer almaktadır. bizim şirketin sermayesi 500000 tl zararı ise 97267 tl dir bu durumda şirket sermayesi % kaç oranında korunmuştur.

Cevap : sayın meslek mensubu bu bahsedilen rapor örnekten ibaret olduğu anlaşılmaktadır,yapacağınız değerlendirmeler ve tespitler sonrasında özvarlığı TTK 376 oranlarında olması ve herhangi bir borca batıklığın söz konusu olmadığı önemlidir. her işletmenin ve şirketin kayıtları ticari faaliyetlerinde dolayı farklılıklar gösterecektir bu şekilde keskin ifade her şirket için geçerli bir örnek olarak değerlendirilemez.,örnek raporlar odamızın web sayfasındayer almaktadır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.