Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 10.12.2019 15:07 (Üye) Soru : Koop.Tasf.Krl. olarak (koop.’e ait arsayı satamadığımız için ve bilgisizlik sebebi ile) 20 yıldır Gnl.Krl. yapmıyoruz. Şimdi arsaya bir üye talip oldu. 20 yıllık gel.Krl. mu yapacağız? Nasıl bir ceza ile karşı karşıyız? Tasfiyeye girdiğimizde yön. Krl. Görevi devamediyordu. Süresidolunca onlarda gel. Krl. yapmadı. Yön. ve denetim krl. olmayan sadece tasfiye krl. olan bir Tas.Hal. Koop. olarak ne yapmalıyız? Nasıl hareketetmeliyiz? Ne gibi cezalarla karşılaşacağımızı bilmediği iz içinde tedirginiz. Sayın üstadım, Cevap ve Önerinize ihtiyacımız var, şimdiden teşekkür ederim.

Cevap : Öncelikle son seçilmiş yönetim kurulu ve denetim kurulu genel kurulun yapılmasından sorumludurlar, tüm genel kurullar bilikte yapılabilir, veya olağanüstü genel kurul yapılıp yk ve denetim kurulu seçilir gayrimenkulün satışı içinde tasfiye kurulun yetkili verilerek genel kurul tescil edilir, sonrasında tasfiye sonu genel kurulu ve eksik yılların genel kurulu birlikte yapılarak terkini tescil edilerek süreç biter, ancak genel kurul için temsilciler çevre ve şehircilik Bakanlığı il müdürlüğünce görevlendirilmektedir, konu hakkında oradan da bilgi alınmasının yararlı olacağını düşünüyorum, Bakanlıkta önerdiğimiz ikinci yolu önerecektir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.