Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 11.12.2019 09:04 (Üye) Soru : Daha önce limited şirketler açılışlarında noterde Müdürler kurulu karar defteri tasdiki yapmıyorduk fakat sicilde yapılan açılışlarda mükelleflerimize müdürler kurulu karar defterleri de tasdik edilip veriliyor.Bunları kullanmasak da her yıl kapanış tasdiki yaptırmak zorundamıyız?

Cevap : Müdürler kurulu defteri kanunda yer alan bir defter olmasından ötürü Ticaret Sicili müdürlüğü vermektedir. Ancak kapanış tasdiki yapıldıktan sonra kullanılmayabilinir, ancak genel kurula davet, adres değişikliği gibi bazı kararlar müdür veya müdürler kurulunca alınması halinde bu defterin kullanılması doğru olacaktır. kapanış tasdikinden sonra kullanılmaması halinde bir daha tasdikin gerekli olmayacağını değerlendirmekteyim.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.