Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 13.12.2019 09:50 (Üye) Soru : Sayın Danışman Merhaba, 2 Ortaklı Kollektif şirkette ( Baba- kız) Baba vefat ediyor. Üvey Anne Reddi miras yapıyor, Mahkeme de tüm mirası kıza veriyor. dolayısı ile kız Kollektif şirkette tek ortak olarak kalıyor. Bizde şuan firmayı kapatmak istiyoruz. Konu ile ilgili Eminönü ito ya gidip de görüştüm fakat onlarda net birşey söyleyemediler. Biz bu firmayı kapatmak için nasıl bir yol izlemeliyiz. teşekkürler.

Cevap : vefat sonrası payın tek ortağa kalmasını ve bu nedenle de faaliyeti sürdürülemeyeceğinden ortak kararı ile tasfiye kararı alınarak süreç devam ettirilebilir, başkaca bir yolda mahkemeden fesih ve tasfiyesini talep etmek ki bu yol uzun ve zorunlu olmayan bir yol oduğunu belirtmek isterim. iyi çalışmalar.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.