Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 16.12.2019 09:15 (Üye) Soru : merhaba , yurt ıcınden ticari mal alım satımı yapan , 2 ortaklı bir LTD.STI' yiz. şirket ortakları ,yurt içinde ikamet eden tc uyruklu, biri 4a sgk lı diğeri bagkur emeklisi ve firmada bir fiil çalışan kişilerdir. bu ortaklardan bagkur emeklisi olan aynı zamanda şirket müdürüdür. bu şirket müdürünün, müdürlük süresi yaklaşık 10 gün önce bitmiş. 1- bu ortağın müdürlük süresinin devamı için ne yapmamız lazım. yeniden müdür diye aynı kişiye atama mı yapmamız lazım yoksa görev süresinin uzatımı mı yapılması lazım. hangisi daha doğru ve kolay olur. 2 - bu konuyla ilgili , ticaret odası ve vergi dairesinde yapılması gerekenleri basamaklar halinde yazarmısınız? teşekkürler.

Cevap : TTK ve TİCARET SİCİLİ bakımından aynı kişi veya ortaklardan biri her konuda temsile yetkili olmak üzere müdür seçilebilir, yetkisi de buna göre belirlenir ve ticaret sicilinde tescil ve ilan ettirilmesi gerekmektedir, SGK tarafında yapılacaklar hakkında ilgili başlıklardan sorulması halinde arkadaşlarımızca cevaplandırma yapılacaktır. iyi çalışmalar, iyi haftalar.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.