Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 17.12.2019 12:50 (Üye) Soru : Soru : Merhaba, Halen doktorların vuk 379 a göre kullandığı hekimpos cihazları 509 a göre kullanılmaya devam edebilir mi? çok farklı cevaplar alıyoruz. luca danışmanı Cenk bey artık kullanılamaz derken alomaliye kullanılabilir diyor. tereddütte kaldık. hekim pos cihazından kredi kartı tahsilatı yaparak e-smm düzenlenemez mi? mutlaka yeni nesil yazar kasa mı alınmalı?

Cevap : Doktorlar yeni nesil ÖKC kullanmaz. VUK 379 Kredi kartı ile yapılan tahsilatlar için Özel donanımlı Pos cihazı kullanmaya devam edilir. E fatura kullananlar ÖKC kullanmaz.Doktorlar bilindiği üzere Sm.Makbuzu düzenler Fatura kullanmazlar. e- smm kullanılmaya başlanılsa bile özel pos cihazı kullanılmaya devam edilir. Luca yetkilisinin verdiği bilgi e-fatura ve e-arşiv fatura için geçerlidir.509 Gn Tb de böyle bir düzenleme yok.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.