Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 18.12.2019 17:09 (Üye) Soru : DEĞERLİ MESLEKTAŞIM GEÇİCİ VERGİ BEY. BAĞ KUR PRİMLERİ SADECE O DÖNEME AİT BAĞKUR PRİMLERİNİMİ İNDİRECEĞİZ YOKSA TOPLAM YANİ YEKUN TUTARINI MI İNDİRECEĞİZ YANİ HANGİ DÖNEMDE NE KADAR ÖDENDİ İSE O KADAR TUTARI MI İNDERCEĞİZ. YİNE GEÇİCİ VERGİ DÖNEMLERİNDE EĞİTİM SAĞLIK İNDİRMİNDE O DÖNEMLERE İSABET EDEN TUTARLAR MI İNDİRİLECEK YOKSA TOPLAM TUTARLAR MI?AYRICA KAZANCIN %10 KADAR MI İNDİLECEK GEÇİCİ VERGİDE DE. TEŞEKKÜRLER

Cevap : ÖDENEN BAĞ-KUR PRİMLERİ ÖDENDİĞİ DÖNEM GEÇİCİ VERGİ BEYANNAMESİNDE İNDİRİLECEĞİ GİBİ "ÖDENEN" TOPLAM TUTAR YILLIK BEYANNAMEDEN İNDİRİLİR. GVK 89/1. MADDEDE SAYILAN SAĞLIK VE EĞİTİM GİDERLERİ DE BELİRTİLEN ŞARTLAR VE ORANDA (%10) GEÇİCİ VEYA YILLIK BEYANNAMEDEN İNDİRİLİR.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.