Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 19.12.2019 09:43 (Üye) Soru : Merhabalar, 1.soru) Smmm Limited şirketim var burada şifre şahsıma mı ait yoksa şirkete mi ait oluyor, Şirketimi devretmek istersem şifreyi iptal mi etmem gerekecek? 2.Soru) Hali hazırda Smmm Ltd şirketim varken şahıs işletmesi smmm ofisi de açabilir miyim ?3.Soru) Şahıs smmm ofisi açmak istediğim yer 3 katlı bir yer anacak tek girişi var, Katlara geçiş iç merdivenlerden, 2 kat ticari işletmeye ait, 1 katı ise ben kiralayarak ofisimi açmamda bir mahsur var mı ? Saygılarımla,

Cevap : 1)-Şifre "Şirketi temsil ve imzaya yetili şahsa " ait dir Hissenizi devir etmeniz halinde şifreyi iptal ettirmeniz gerekir. 2)-Şahsi mükellefiyet tesisi ettirerek mesleki faaliyette bulunabilirsiniz. 3)-Kullanacağınız büronun bina içinden ayrı kapı ile girişi varsa olur.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.