Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 24.12.2019 13:15 (Üye) Soru : Üstadım Günaydın, iki gerçek kişi ortaklı bilanço esasına tabir bir adi ortaklık var ortaklardan birisi ticaret siciline kayıtlı diğeri kayıtlı değil, Bu ortaklığı bu haliyle Limited veya A.Ş. e dönüştürmek mümkün müdür ? Nasıl bir yol izlenmelidir. ? S.M.M.M. raporu ile bu işlemler yapılabilir mi ? YMM şart mıdır ? Detaylı yol haritası verirseniz çok iyi olur, şimdidien teşekkür ederim.

Cevap : İşletmenin tür değiştirmesi kanun gereği mümkündür, ancak düzenlenecek rapordaki bilgileriniz bu işletmeye münhasır değil, bu durumda müdürlük bunu raporda görmesi halinde haklı gerekçe ile tescilden imtina edecektir, Düzenlenecek raporunuzda bu hususun dikkate alınarak düzenlemiş olması halinde işlemleriniz tescil edilebilir düşüncesindeyim. iyi yıllar,
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.