Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 20.12.2019 17:40 (Üye) Soru : Merhaba özel eğitim merkezi işleten bir firmam her ay ilçe milli eğitim müdürlüğüne fatura kesiyor. fatura içeriği olarakda öğrencilere verdiği eğitim bedeli olarak kesiyor (her öğrenci için 1000 tl düşünebilirsiniz) ve ödemenin tamamını ilçe milli eğitim müdürlüğünden alıyor. faturalar her ayın aynı gününe kesiliyor. bu durumda ilçe milli eğitim müdürlüğünü vergi mükellefi olarak düşünüp e arşiv faturası mı kesilmesi gerekiyor. ilçe milli eğitim müdürlüklerinin bir vergi numarası var fakat kamu kurumu olduğu için vergi mükellefi statüsünde bulunuyor mu?

Cevap : Milli Eğitim Müdürlükleri KV mükellefiyeti olmayan kamu kurumudur. Düzenlenecek faturada 5.000 değil 30 0000 Bin kıstası dikkate alınır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.