Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 23.12.2019 10:14 (Üye) Soru : Merhabalar, Bir serbest meslek mükellefim 26/11/2019 tarihinde pos işlemi yaparken yanlışlıkla vergi mükellefi olmayan bir kişiye stopajlı pos işlemi yapmış ve aynı işleme birde makbuz kesmiş. şimdi stopajlı pos işlemini iptal ettirmek için ne yapmalıyım. cezai işlem görmeden nasıl çözebilirim. teşekkürler

Cevap : Müşteriniz Doktor mu ? Pos cihazı ile SM Makbuzunu sadece Doktor ve veteriner hekimler düzenleme yetkisi vardır.Diğer serbest meslek erbapları özel donanımlı POS cihazı kullanamaz. Pos işleminin iptali için Pos da Düzenlediğiniz SM Meslek Makbuzunun aslını müşteriden alıp iptal ederek saklayınız ve kayıtlara almayınız.Kağıt ortamında Stopajsız düzenlediğiniz SM Makbuzunu müşteriye veriniz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.