Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 23.12.2019 11:43 (Üye) Soru : merhabalar, mükellefim olan saç ekim firması özel bir hastane katında kiracıdır. hastaneye yakın bir yerde evrak depolamak ve şoförlerin beklemesi için bir dükkan kiraladı. e yoklama tutanağına depo ve dinlenme alanı yazılmış. bu yer için sigortaya herhangi bir bildirim yapmamız gereklimidir. dosya açmak veya başka işlem yapmalımıyız.. teşekkürler... sevgiler...

Cevap : 2015-25 genelgesinde “Yapılan sorgulamalarda, listede kayıtlı bir kişinin aynı işverenin farklı işyeri dosyasından kayıtlı olması durumunda, kişinin bu işyerinde görevlendirilmiş olabileceği dikkate alınarak bu işyerinden ayrıca tescili yapılmayarak bildirildiği işyerinden sigortalı olduğu kabul edilecek, sigortalı tescil ve hizmet servislerine bildirim yapılmayacaktır.” diye açıklama bulunmaktadır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.