Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 24.12.2019 16:25 (Üye) Soru : Üstadım kolaylıklar diliyorum; Mali danışmanlığını yaptığımız bir ltd.şti ile 01.01.2020 tarihinden itibaren mali danışmanlık hizmeti vermeyeceğiz sadece beyannamelerini biz göndereceğiz dolayısı ile mesleki hizmet sözleşmemizi fesh edeceğiz. Soru: 1-Mesleki hizmet sözleşmesini fesh ettiğimiz takdirde yeni bir ''Beyanname gönderme Aracılık ve hizmet sözleşmesi''yapmak gerekirmi? yoksa mevcut ''Beyanname gönderme ve aracılık hizmet sözleşmesi ''ile beyannamelerini gönderebilirmiyiz. 2-Bu durumun hukuki açıdan ne tür sonuçları olur.

Cevap : Ldt şirketler ile Aracılık ve sorumluluk sözleşmesi yapılır.Aracılık sözleşmesi Sadece Basit usul, GMSİ ve MSİ beyannamelerinin gönderilmesi için düzenlenir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.