Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 25.12.2019 13:42 (Üye) Soru : Üstadım dün vermiş olduğunuz bu cevap için öncelikle teşekkür ederim. Soru: Üstadım merhaba Mali müşavilrik alanında faaliyet gösteren ...Smmm A.Ş.firmamız ünvana veya faaliyet konusuna ekletme yapmak sureti ile dışarıdan firmalara para karşılığı Eğitim ve Danışmanlık hizmeti verebilir mi?Bu durum mevzuata uygunmudur. Teşekkürler Cevap:Sayın, Şirketiniz ,Mesleki konularda Eğitim ve Danışmanlık hizmeti verebilir . Bilgilerinize rica olunur. Danışma birimi Peki Mali müşavirlik hizmeti veren şirketimiz ünvanın başına veya sonuna Eğitim ibaresi koyabilirmi.Bu durumun meslek mevzuatı veya Ticaret Hukuku açısından sakıncası var mı?Teşekkürler

Cevap : Mesleki şirketin unvanına eğitim kelimesi eklenemez.Sadece Denetim Danışmanlık kelimeleri eklenebilir.(3568 Sayılı kanuna göre)
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.