Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 26.12.2019 10:03 (Üye) Soru : Merhaba, Benin müşavirliğini yaptığım firma LTD.ŞTİ dir. bağımsız çalışıyorum. şirkete ortağım ve yöneticiyim. Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler haziran 2020 de e-serbest meslek makbuzuna geçecekler. Mali müşavir olup Ltd.Şti yürüten ben Fatura kesmekteyim. bu durumda ben fatura kesmeye devam edebilecekmiyim, yoksa e-arşiv faturaya geçiş sorumluluğum var mı? bilginize danıştım, Desteğiniz için şimdiden teşekkür ederim. Saygılarımla,

Cevap : Yapmış olduğunuz işten dolayı elde ettiğiniz Kazanç vergi hukuku açısından TİCARİ KAZANÇ DIR.Ticari kazanç elde edenler Fatura düzenler.Düzenlenecek faturada 5 bin ve 30 limitlerine göre e-arşiv fatura düzenlenir. e-smm yi sadece Serbest meslek erbapları düzenler.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.