Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 03.01.2020 16:01 (Üye) Soru : merhaba, biz e-arsıv fatura - yada e-fatura mükellefi degılız. sadece 5.000-tl ve 30.000-tl üzeri ticari mal satışlarında , faturaları GIB portalından , bu sene e-arsıv fatura olarak kesiyoruz. 1 - bu sekilde GIB üzerinden kestiğimiz e-arsıv faturalar ile birlikte malı müşteri adresine gönderiyoruz. ayrıca kâğıt ortamında irsaliye de yazmamız gerekiyor mu? 2 - yoksa GIB üzerinden kestiğimiz fatura üzerine "ürünler bu e-arsıv fatura ile sevk edilmiştir " diye yazarsak irsaliye kesmeden malı müşteriye gonderebilirmiyiz. teşekkürler.

Cevap : e-arşiv fatura malın tesliminden sonra 7 gün içinde düzenlenecek ise Kağıt ortamında sevk irsaliye düzenlenir. Mal ile e-arşiv fatura birlik de gönderilir ise ayrıca Sevk irsaliyesi düzenlenmez.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.